
«Повітряні пригоди» у Василькові. Під Києвом стартував міжнародний фестиваль з повітроплавання. У небо піднялися кулі з України, Росії, Литви та Чехії. На одній з них покаталася і наша Олена Шевчук.
Тільки на перший погляд це виглядає легко і невимушено. Насправді ж піднятися у небо, на такий повітряній кулі, непросто. Перед стартом корзину з людьми утримують щонайменше 6-ро, щоб та не перевернулася
Але екстриму тут ніхто не боїться. Охочих покататися більше ніж очікували.
Щоб не чекати черги, повітроплавці радять усім охочим самим стати пілотами.
Олексій Пархоменко, організатор:
- Есть определенная программа, которая состоит из теоретической подготовки и практической подготовки, в целом она рассчитана от 20 до 30 календарных дней.
Втім, навчитися, це ще не все. Щоб літати на кулі потрібні чималІ гроші. Повітроплавання не дешевий вид спорту.
Олексій Пархоменко, організатор:
- Сам воздушный шар стоит в среднем от 30-ти тысяч долларов ну и дальше там,50 тысяч евро, все зависит от производителя, качества тканей используемых.
Проте українські спортсмени знають як зекономити
Пілот:
- Купить ткани, купить ленты, хорошая швея, хорошая машинка, пошить.
Під час польоту керувати можна лише рівнем висоти, але аж ніяк не напрямком. Тут, в буквальному сенсі слова, куди вітер занесе. Тож найголовніше бути на зв’язку з землею.
За технікою безпеки, посадити кулі треба до заходу сонця. Та на цьому свято не закінчується.
Олена Шевчук, кореспондент:
- Фестиваль триватиме ще чотири дні. На глядачів чекає шоу повітряний футбол і морський бій. Також на повітряних кулях, безкоштовно, зможуть політати усі охочі.
Олена Шевчук, Олена Шерепа, Вадим Ревун, Новини, Телеканал «Інтер»