В українському небі – НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕКОРД

Настав час українським повітроплавцям випробувати свої можливості та технічну підготовку. 24 лютого в Умані зібралися чотири команди із Дніпропетровська, Києва та Феодосії (аеростати «Київський клуб повітроплавального спорту «Pilot», «Україна», «Generali Garant», «Ласунка»), аби встановити перший національний рекорд на дальність і тривалість польоту на теплових аеростатах

«Федерація повітроплавання України існує з 1991 року, але так уже сталось за певних причин, що у нас не було Положення, на основі якого і ставляться рекорди. Наразі воно є, тому вирішили провести «Гонки за рекордами», – розповів віце-президент Федерації повітроплавання України В’ячеслав Гардашник. – Якщо погода дозволить, будуть встановлені перші національні рекорди України в повітроплаванні. Хоча у нас уже були офіційно зафіксовані досягнення: це політ над мостом «Лань, яка біжить» у Кам’янці-Подільському трьох зв’язаних між собою куль і проліт над горою Олімп у Греції». За словами В’ячеслава, Умань обрана з двох міркувань – гарне місто та географічне розташування дозволяє пролетіти більшу відстань у межах країни.
25 лютого між сьомою і восьмою годинами ранку аеростати стартували з майданчика дендропарку «Софіївка». Погодні умови виявилися непростими. Політ ускладнили погана видимість через туман і періодичні опади у вигляді дощу та снігу. Тим не менше, політ відбувся.
Виявляється, літати на повітряних кулях взимку зовсім не важче, аніж влітку – навіть легше. «Відомо, що наша атмосфера не однорідна. Ви бачили, як кипить вода в каструлі, майже те ж відбувається в атмосфері влітку ополудні. А взимку ці процеси значно спокійніші, тому можна літати протягом усього дня. Влітку ж – лише вранці та ввечері. Крім того, взимку затрата газу менша. Оскільки куля тримається у повітрі за рахунок різних температур аеростату та повітря – чим вона нижча, тим менше потрібно нагрівати кулю», – пояснив керівник польотів Федерації повітроплавання України Валерій Пономаренко.
За словами Валерія, при нульовій температурі на висоті 1500 метрів, на якій летіли кулі, температура -5 градусів. Поряд з пальником, звісно, тепло, але через те, що в корзині не походиш, мерзнуть ноги та й руки німіють. Пілоти провели у повітрі 7-8 годин (пальник керується піднятими догори руками, спробуйте так руки хоча б годину потримати!) Крім фізичної напруги, є ще моральна: коли поряд летить суперник, у цій боротьбі не забути б залишити пальне для посадки. Але на цьому труднощі не закінчуються, адже аеростат, вага якого 250 кг,  потрібно було перенести по снігу з місця приземлення до автівки – по кучугурах не дуже проїдешся.
Тож, з’ясувалося, що у класі АХ-7 Володимир Степанов на аеростаті «Ласунка» встановив рекорд на дальність і тривалість польоту, подолавши 210 км за 6 год. 18 хв. У класі АХ-8 Олексій Пархоменко і Віталій Марченко на аеростаті “Pilot” встановили рекорд на дальність, подолавши 212 км за 6 год.

Для довідки. Теплові аеростати відрізняються за об’ємом оболонок , тому існує поділ на класи і типи. Кожний клас охоплює певний діапазон об’ємів. Цей показник суттєво впливає на технічні характеристики і можливості аеростату. Тому, згідно «Положення про національні рекорди України по повітроплаванню», різні рекорди зараховуються для кожного класу окремо.

На сьогодні дистанція у 212 км – рекордна для польотів на теплових аеростатах на території України.
Повітроплавці здійснили перший успішний крок у «Гонках за рекордами» в Україні. Без сумніву, це вагомий досвід, який обов’язково згодиться у нових досягненнях. А нагородження рекордсменів відбудеться 8 березня на Майдані Незалежності.

Юлія Івасишина

Джерело: http://www.fortecia.com/sport/detail.php?ID=4817

Контакты:

01135, г. Киев,

ул. В. Черновола 27, оф.227

(044) 227-73-76,  (066) 695-57-58

(067) 261-05-21,   (067)929-89-89