UBR. Український Бізнес Ресурс. Під Києвом проходить фестиваль повітряних куль

YouTube Preview Image

Романтика під куполом на висоті 170 метрів. Під Києвом стартував другий міжнародний фестиваль повітроплавання. Одночасно в небо піднялося більше двадцяти повітряних куль. На одній з них вдалося політати і нашій знімальній групі.

Повітряний простір Київської області на кілька днів перетворився на місце змагань повітряних гігантів. Учасники зібралися звідусюди. Захід вважається одним наймасштабнішим в Україні. У ньому беруть участь більше двадцяти повітряних куль. Правда до світового рекорду, а це одночасне перебування в небі більше трьох сотень повітряних куль, нам ще треба рости.

«Когда я в Литве увидел 70 шаров , как они взлетают, мне это понравилось, я понял, что я хочу быть с ними. Это дает возможность пилоту, профессиональному пилоту, не заканчивать свою деятельность, а вот продолжить ее воздухоплаванием», – ділиться своїм досвідом пілот Олександр Новіков.

Спробувати, яке ж воно повітря на смак вирішила і знімальна група телеканалу UBR. Через кілька хвилин цей шар підніметься в повітря. Тож нам пора на борт.

«Відчути себе Вінні Пухом, який літав на повітряних кулях, вирішили й ми. Правда, кулька у нас побільше, і лише одна. За кілька хвилин вона підійматиметься в небо», – закликає журналіст телеканалу UBR Уляна Дрючкова.

Якщо на палубі корабля жінка – лиха прикмета, то на борту повітроплавального аеростату – лише в радість. Надто, коли пілот цієї повітряної кулі – жінка.

«Смотрится в первую очередь высота, скорость спуска, скорость подьема, направление полета, то есть, азимут, и еще желательно проверять термодатчик, насколько шар нагрет, то есть, какой у него запас прочности, насколько еще можно подогреть в екстренной ситуации», – дає перші уроки повітроплавання пілот Ксенія Білорусова.

Повітроплавання вважається одним із найбезпечніших авіаційних видів спорту, тож тут свої жорсткі закони і прикмети.

«Самое главное, не говорить «последний полет», он у нас всегда «крайний». Это, наверне, одна из самых старых традиций, за которой следят все воздухоплаватели и все, кто связан с небом. И, наверне, это пожелание мягкой посадки, хорошого приземления и чистого неба», – каже пілот Ксенія Білорусова.

Проте нудьгувати їм не доведеться. Організатори вирішили потішити публіку. Для екіпажів повітряних куль придумали аж три нові забави, нетрадиційні для цього виду спорту.

«Это такие упражнения как, воздушный футбол, морской бой и турнир воздушных витязей. Суть заключается в том, что все учасники делятся на две команды, и соревнуются не как отдельные команды, а половина на половину», – пояснює директор фестивалю Олексій Пархоменко.

Поплавати на гігантській кулі може кожен охочий сміливець. Задоволення не з дешевих. Один політ коштуватиме від тисячі двохсот гривень. Триватиме летючий фестиваль до двадцять восьмого серпня.

Контакты:

01135, г. Киев,

ул. В. Черновола 27, оф.227

(044) 227-73-76,  (066) 695-57-58

(067) 261-05-21,   (067)929-89-89